Anime Maiko-san Chi no Makanai-san pojawi się już w lutym 2021 roku!

8 października oficjalna strona NHK Word na swoim profilu na Facebooku ogłosiła, że anime autorstwa Aiko Koyamy pt. “Maiko-san Chi no Makanai-san Aiko Koyamy” odbędzie się w lutym 2021 roku.

Nippon Hōsō Kyōkai, w skrócie NHK to japoński publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, który niektóre swoje programy nadaje na całym świecie z angielskimi napisami. NHK udostępnia również na swojej stronie internetowej filmy promocyjne dla anime.

Anime powstanie w oparciu o Mangę Aiko Koyamy, opowiadającej o mieszkającym w domu gejszy w Kioto kucharzu. Akcja rozgrywa się w jednej z dzielnic Kioto, hanamachi, znanej jako dzielnicy gejsz, gdzie po późno zakończonej pracy gejsze, odpoczywają w swoim domu, aby przygotować się na następny dzień. Historia skupia się na Aomori Kiyo, która po ukończeniu gimnazjum opuściła dom i udała się do Kioto by tam pracować w domu gejszy oraz jej przyjaciółce – Sumire, która jest maiko (uczącą się jeszcze gejszą).

 

 

Koyama publikuję swoją mangę w tygodniku Shogakukan Weekly Shonen Sunday od grudnia w 2016 roku. 10 lipca tego roku opublikowany został 14 tom mangi.

Jego praca została nagrodą Best Shōnen Manga na 65. edycji Shogakukan Manga Awards w styczniu tego roku.

 

Źródło: AnimeNewsNetwork

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *