Film Violet Evergarden zarobił 1,28 miliardów jenów w 24 dni.

Kyoto Animation w poniedziałek ogłosiło, że film anime “Violet Evergarden: The Movie” zarobił 1,28 miliarda jenów (około 45,9 miliona złotych), a w ostatnią niedzielę, 24 dni po premierze filmu sprzedał 890 tysięcy biletów. W weekend film osiągał 3 miejsce w rankingu najchętniej oglądanych filmów w Japonii.

 

 

6 kwietnia oficjalna strona dystrybutora filmu ogłosiła, że ​​Kyoto Animation przesunęło premiere z powodu obaw związanych z chorobą COVID-19. Premiera miała się odbyć 24 kwietnia, co i tak było już opóźnieniem z pierwotniej daty – 10 stycznia. Otatecznie film miał premiere 18 września w Japonii.

 

Dla porównania oddzielny film z historią poboczną “Violet Evergarden I: Eternity and the Auto Memory Doll” miał premierę we wrześniu ubiegłego roku (2019) i był puszczanych w kinach przez 5 tygodni oraz ostatecznie zarobił 641 980 500 jenów (około 23 miliony złotych). Na platformie Netflix film dodano 2 kwietnia tego roku.

 

Telewizyjna adaptacja anime wyprudokowana przez Kyoto Animation, autorstwa Kany Akatsuki i ilustratorki Akiko Takase, miała swoją premierę w Japonii i na Netflixie w styczniu 2018 roku. W Stanach Zjednoczonych anime na Netflixie pojawiło się w kwietniu 2018 roku.

 

 

 

 

 

 

Źródło: AnimeNewsNetwork

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *