W 2021 roku pojawi się nowy film anime Demon Slayer wyprodukowany przez Funimation i Aniplex USA.

W piątek w należącym do nich panelu New York Comic Con Funimation i Aniplex of America ogłosiło, że film Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train (Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen) pojawi się w kinach w Ameryce północnej już na początku 2021 roku. Film ma być kontynuacją popularnego anime o tym samym tytule.

Demon Slayer the Movie: Mugen Train (2020) - Photo Gallery - IMDb

Japońska premiera odbędzie się 16 października bieżącego roku i będzie miała miejsce we wszystkich kinach sieci IMAX. Film będzie pierwszym japońskim filmem puszczanym w tym roku w kinach IMAX. Dystrybucją filmu w Japonii zajmą się firmy TOHO i Aniplex. Na premierze filmu widzowie mogą liczyć na drobny upominek w postaci Mangi – “Rengoku Volume 0”, opowiadającą o pierwszej misji Rengoku. Warto dodać, że Manga została wydana jedynie w 4.5 milionie egzemplarzach.

Manga Koyoharu Gotouge Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba jest pierwowzorem anime, którego premiera miała miejsce w kwietniu 2019 roku, a jej 26 i ostatni odcinek wyemitowano we wrześniu 2019 roku.

Manga zadebiutowała w magazynie Shueisha’s Weekly Shonen Jump w lutym 2016 r., a zakończyła się 18 maja. 22 tom mangi wydany został 2 października 2020 roku i sprzedano 100 milionów kopii. Jest to 8 tytuł wydawany przez Weekly Shonen Jump który osiągnął 100 milionów egzemplarzy w obiegu.

W tegorocznych wydaniach nr. 45 i 46 Weekly Shonen Jump (które pojawią się 12 i 17 października) ma pojawić się krotki spin off pt. “Kimetsu no Yaiba: Rengoku Gaiden” skupiający się na historii Kyojuro Rengoku, autorstwa Ryoji Hirano.

Opis anime od Aniplex of America:

W Japonii trwa okres Taisho. Tanjiro, dobroduszny chłopiec, który zarabia na życie sprzedając węgiel drzewny, znajduje swoją rodzinę zabitą przez demona. Co gorsza, jego młodsza siostra Nezuko, jedyna ocalała, sama została w jednego przemieniona. Mimo szoku, jaki przeżył, Tanjiro postanawia zostać „pogromcą demonów”, aby móc zmienić swoją siostrę z powrotem w człowieka i zabić demona, który zmasakrował jego rodzinę.

 

 

Aniplex of America 30 czerwca wydał pierwszy limitowany tom anime na Blu-ray Disc, który zawiera 13 pierwszych odcinków. Drugi limitowany tom, który będzie zawierał odcinki 14-26 i ukaże się 24 listopada. Funimation wydało pierwszy tom w standardowym wydaniu 29 września, a drugi tom Blu-ray ukaże się w styczniu 2021 roku. America i Funimation współpracują przy dystrybucji standardowych dysków Blu-ray w anime.

 

Źródło: AnimeNewsNetwork

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *