Ocena 7.76
Bookmark
Obserwowane przez 4 osób

Texhnolyze

Oglądaj odcinki Texhnolyze po polsku, Texhnolyze online pl, pobieraj Texhnolyze pl, anime Texhnolyze pl na AnimeDesu.pl
TEXHNOLYZE
Status: Zakończone Studio: Rok produkcji: 2003 Czas trwania: 23 min. na ep. Sezon: Typ: TV Odcinki: 22 Dodane przez: Agarez Dodano: Zaktualizowano:
Oglądaj Texhnolyze z polskimi napisami na AnimeDesu.pl. Możesz również poprosić o download Texhnolyze pl, oglądaj odcinki w różnych jakościach: 1080p 720P 480P 360P, Texhnolyze na AnimeDesu.pl

Opis Anime Texhnolyze

To anime znacznie odbiega od przeciętności. Jest mroczne, brutalne, enigmatyczne i oszczędne w słowach. Nagroda American Anime Awards przyznana w 2006 roku za najlepszy dialog w anime dobitnie świadczy, że mało nie znaczy kiepsko. Nie zmienia to faktu, że to nie akcja jest głównym atutem. Ciemne i mało kontrastowe rysunki wraz z dobrze dobranym podkładem dźwiękowym skutecznie tworzą nieprzeciętny nastrój dając mnóstwo czasu do namysłu pomiędzy kluczowymi momentami. Wielowątkowa fabuła powoli ujawnia zarys całości i powiązania pomiędzy postaciami. Koncepcja świata w którym przyszło żyć bohaterom posiada silne podłoże psychologiczne i filozoficzne wywodzące się z fantastyki naukowej. Aby to zrozumieć, trzeba jednak dotrwać do ostatnich odcinków. Brak dokładnej orientacji widza w realiach jest kolejnym zabiegiem związanym z kreowaniem atmosfery zagadkowości i dramatyzmu. Nie ma tu podziału na zło i dobro. Każdy istotny bohater należy do szarej strefy i będziemy mieli okazję poznać obie strony jego osobowości. W świetle tych faktów można śmiało stwierdzić, że anime to jest przeznaczone dla starszych widzów szukających odmiany pośród wszechobecnych schematów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *