Ocena 8.34
Bookmark
Obserwowane przez 29 osób

Natsume Yuujinchou

Oglądaj odcinki Natsume Yuujinchou po polsku, Natsume Yuujinchou online pl, pobieraj Natsume Yuujinchou pl, anime Natsume Yuujinchou pl na AnimeDesu.pl
夏目友人帳
Status: Zakończone Studio: Rok produkcji: 2008 Czas trwania: 24 min. na odc. Sezon: Typ: TV Odcinki: 13 Dodane przez: Qkris1 Dodano: Zaktualizowano:
Oglądaj Natsume Yuujinchou z polskimi napisami na AnimeDesu.pl. Możesz również poprosić o download Natsume Yuujinchou pl, oglądaj odcinki w różnych jakościach: 1080p 720P 480P 360P, Natsume Yuujinchou na AnimeDesu.pl

Opis Anime Natsume Yuujinchou

Anime opowiada o Takashim Natsume, który jest w stanie zobaczyć ayakashi, czyli po prostu duchy. Ta jego nienaturalna zdolność była źródłem “outsajderstwa”, a co za tym idzie, ciężkiego dzieciństwa. Jednak od pewnego czasu zaczęło się to zmieniać, bo znalazł dom, w którym został ciepło przyjęty przez znajomych swojego ojca, mieszkających w małym miasteczku, gdzie niegdyś żyła jego babcia. To po niej właśnie Natsume odziedziczył zdolność widzenia ayakashi… i nie tylko. Reiko, bo takie imię nosiła jego krewna, zostawiła mu po sobie karton z różnymi rzeczami, wśród nich zaś “Księgę Przyjaciół”. Czymże jest ta księga? Reiko miała niezwykłe hobby, a mianowicie kolekcjonowała ayakashi. Wygrywając z nimi, zmuszała je do wpisania swojego imienia do księgi, dzięki czemu jej właściciel mógł w każdej chwili wezwać jednego z pokonanych duchów, by mu służył. Dzięki tej księdze można więc posiąść potężną moc i wykorzystać ją do własnych celów, a że ayakashi do istot głupich nie należą, również zrozumiały swoje położenie. Zaowocowało to nienawiścią skierowaną ku Natsume. Wielokrotnie będą próbowały go zabić… i tak zaczyna się właściwa historia.
Natsume jest coraz częściej atakowany przez niematerialne istoty i podczas jednej z pogoni decyduje się ukryć w świątyni, gdzie zrywa pieczęć, uwalniając tym Nyanko-sensei’a czy, jeśli ktoś woli formę bardziej majestatyczną – Madarę. Stanowi on wątek komediowy tej serii. Z powodu zbyt długiego czasu zapieczętowania, potężny ayakashi spędza większość czasu w postaci “maneki neko”, czyli kota przynoszącego szczęście. Nyanko opowiada naszemu bohaterowi o posiadanej przez niego “Księdze Przyjaciół”, po czym nalega, by ten mu ją oddał. Natsume odmawia, gdyż jest to pamiątka po jego ukochanej babci i, zastanowiwszy się, postanawia zwrócić wszystkie imiona prawowitym właścicielom (odkrywając przy tym wszystko, co przeżyła jego babcia). Jak się można domyślić, Nyanko-sensei nie jest tym zachwycony, jednak Natsume obiecuje, że jeśli zginie, “Księga Przyjaciół” zostanie mu przekazana. Tym samym Nyanko-sensei zostaje ochroniarzem naszego bohatera pod pretekstem pilnowania księgi. I tak w każdym odcinku widzimy inne przygody naszych bohaterów, zarówno z ludźmi jak i ayakashi. Ci ostatni dzielą się zaś na tych, którzy chcą odzyskać swoje imię i tych, którzy chcą posiąść księgę. Z czasem także rozwija się przyjaźń pomiędzy Natsume a Nyanko-senseiem.

Komentarze

  1. hiso pisze:

    czy będą tutaj też przetłumaczone dalsze sezony, od 3 w górę? bo nigdzie nie możemy z siostrą znaleźć 🙁

    1. Szef pisze:

      Trzeci sezon dodamy na 100%, z kolejnymi jest problem jeśli chodzi o zgodę na użycie napisów. Ale coś wymyślimy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *